נולד ב-1934 במייזריטש שבפולין. עם כניסת הגרמנים לפולין ב-1939 מצא יוסף מקלט במנזר שבפרברי העיר. במנזר זה רכש לראשונה את יסודות המוסיקה והציור מנזירים שעסקו בכך. לאחר המלחמה המשיך בלימודי אומנות וסיים כבוגר "האקדמיה לאומנות יפה" שבוורוצלב. עלה לארץ בשנת 1957 וסיים את לימודיו ב"מכון אבני" ובנוסף למד יהדות.
בבית העדות מוצגת תערוכה בת 14 ציורים מן השואה פרי יצירתו, המבוססת על מדרש האותיות מספר הזוהר ובו סיפורי האלף בית והמסתורין שבכל אות ואות. התערוכה היא זעקת שבר על החורבן באמצעות האות, יוסף מפרש פירוש מיסטי של השואה המעוגן באותיות האלף בית ונותן לו ביטוי נועז ומקורי.

בימים שבהם שורדי השואה הולכים ועוזבים אותנו, משימת שימור הזיכרון מקבלת משנה חשיבות.
אנו רואים במשימה זו שליחות, ויש לנו עוד כל כך הרבה מה לעשות.
לתרומה שלך יש השפעה מיידית וישירה על חינוך הדורות הבאים.
עזור לנו לספר את הסיפור.

תרום עכשיו

אודות בית העדות

בלבו של המושב הפסטורלי ניר גלים ניצב בית העדות, מוזיאון שואה אינטימי ומיוחד. בית העדות הוקם בראשית שנות התשעים הוא מהווה הגשמת חזונם וחלומם של קבוצת שורדי שואה שביקשו לספר את השואה מנקודת מבט אישית וערכית. בית העדות הוא בית עבורם עד היום, הם לוקחים בו חלק פעיל ומהווים עבורנו השראה ועמוד אש לפני המחנה. במוקד העשייה של בית העדות עומדת הפעילות החינוכית, מתוך תפיסה שהנחלת זיכרון השואה הנה חלק בלתי נפרד מעיצוב הזהות היהודית והישראלית. בואו אלינו לפגוש את סיפור השואה והתקומה מזווית שלא הכרתם. בית העדות - לבוא, לחוות, לזכור.

שעות פתיחה

ימים א'-ה': 16:00-8:30
ניתן לתאם פעילות גם לשעות הערב, ימי שישי ומוצ"ש. 
בערבי חג ובשבתות המוזאון סגור.

מידע למבקר

הפעילות מתקיימת במסגרת קבוצתית.
יחידים יצורפו לקבוצות קיימות.
כל הפעילות בתיאום מראש.