נולדה ב-1930 בעיר באדן באדן שבגרמניה. עם עליית השלטון הנאצי ב-1933 פאני ובני משפחתה ברחו כפליטים חסרי כל לפריז בירת צרפת.
ב-1939 נאסר האב ע"י שוטרים צרפתים בגין חתרנות פוליטית ומאז הפכה פאני לפליטה נרדפת חסרת זהות כשארגון OSE לקח עליה את חסותו והסתיר אותה במשך שלוש שנים יחד עם עוד 70 ילדים בארמון CHAUMOUT במרכז צרפת. עם כניסת הנאצים לצרפת החופשית נאלצה פאני לברוח שוב והפעם לכיוון שוויץ. כתוצאה מהסתלקות ראש הקבוצה פאני הפכה ל"מפקדת הקטנה" של קבוצת 25 ילדים שהבריחו את הגבול מצרפת לשוויץ.
בשנת 1945 חזרה עם אחיותיה לצרפת ובהמשך עלתה לארץ ובנתה משפחה לתפארת.
בבית העדות תערוכת תמונות המספרות את סיפור הגבורה והבריחה של פאני.

בימים שבהם שורדי השואה הולכים ועוזבים אותנו, משימת שימור הזיכרון מקבלת משנה חשיבות.
אנו רואים במשימה זו שליחות, ויש לנו עוד כל כך הרבה מה לעשות.
לתרומה שלך יש השפעה מיידית וישירה על חינוך הדורות הבאים.
עזור לנו לספר את הסיפור.

תרום עכשיו

אודות בית העדות

בלבו של המושב הפסטורלי ניר גלים ניצב בית העדות, מוזיאון שואה אינטימי ומיוחד. בית העדות הוקם בראשית שנות התשעים הוא מהווה הגשמת חזונם וחלומם של קבוצת שורדי שואה שביקשו לספר את השואה מנקודת מבט אישית וערכית. בית העדות הוא בית עבורם עד היום, הם לוקחים בו חלק פעיל ומהווים עבורנו השראה ועמוד אש לפני המחנה. במוקד העשייה של בית העדות עומדת הפעילות החינוכית, מתוך תפיסה שהנחלת זיכרון השואה הנה חלק בלתי נפרד מעיצוב הזהות היהודית והישראלית. בואו אלינו לפגוש את סיפור השואה והתקומה מזווית שלא הכרתם. בית העדות - לבוא, לחוות, לזכור.

שעות פתיחה

ימים א'-ה': 16:00-8:30
ניתן לתאם פעילות גם לשעות הערב, ימי שישי ומוצ"ש. 
בערבי חג ובשבתות המוזאון סגור.

מידע למבקר

הפעילות מתקיימת במסגרת קבוצתית.
יחידים יצורפו לקבוצות קיימות.
כל הפעילות בתיאום מראש.