אליעזר שפר

 נולד בדאראצ'קה (Derecske) שבהונגריה, בשנת תרפ"ד 1924. בשנת 1938 עזב את לימודיו והצטרף להכשרה של בני עקיבא. כשפלשו הגרמנים להונגריה גורש עם משפחתו לגטו ס'צין (Szeczeny). משם גויס בכפיה לפלוגות העבודה של צבא הונגריה באפריל 1944. במסגרת זו צעד בצעדת המוות למאוטהאוזן, בדרך נפצע מהפצצות בעלות הברית, אושפז בבית חולים אך ברח משם לאחר המלחמה, ומצא את אביו ואת אחותו ששרדו לבדם מכל המשפחה.

לאחר המלחמה הצטרף להכשרה של בני עקיבא בסיקסו (Szikszo) שבהונגריה. עלה ארצה והצטרף למושב ניר גלים. נמנה עם מייסדי המושב. היה ממקימי תחנת הדלק "פז גלים" וניהל אותה בשנותיה הראשונות.

בימים שבהם שורדי השואה הולכים ועוזבים אותנו, משימת שימור הזיכרון מקבלת משנה חשיבות.
אנו רואים במשימה זו שליחות, ויש לנו עוד כל כך הרבה מה לעשות.
לתרומה שלך יש השפעה מיידית וישירה על חינוך הדורות הבאים.
עזור לנו לספר את הסיפור.

תרום עכשיו

אודות בית העדות

בלבו של המושב הפסטורלי ניר גלים ניצב בית העדות, מוזיאון שואה אינטימי ומיוחד. בית העדות הוקם בראשית שנות התשעים הוא מהווה הגשמת חזונם וחלומם של קבוצת שורדי שואה שביקשו לספר את השואה מנקודת מבט אישית וערכית. בית העדות הוא בית עבורם עד היום, הם לוקחים בו חלק פעיל ומהווים עבורנו השראה ועמוד אש לפני המחנה. במוקד העשייה של בית העדות עומדת הפעילות החינוכית, מתוך תפיסה שהנחלת זיכרון השואה הנה חלק בלתי נפרד מעיצוב הזהות היהודית והישראלית. בואו אלינו לפגוש את סיפור השואה והתקומה מזווית שלא הכרתם. בית העדות - לבוא, לחוות, לזכור.

שעות פתיחה

ימים א'-ה': 16:00-8:30
ניתן לתאם פעילות גם לשעות הערב, ימי שישי ומוצ"ש. 
בערבי חג ובשבתות המוזאון סגור.

מידע למבקר

הפעילות מתקיימת במסגרת קבוצתית.
יחידים יצורפו לקבוצות קיימות.
כל הפעילות בתיאום מראש.