אברהם יוסף (גבי) שפט

נולד בבודפשט בשנת תר"צ (1930) למשפחה ציונית. אביו היה מראשי המזרחי בבודפשט. בתקופת הכיבוש הנאצי הסתתר עם משפחתו ב"בית הזכוכית" בעיר.

לאחר המלחמה שימש כמדריך אחראי על בני נוער שחזרו מן התופת ללא משפחה. עלה לארץ בשנת תש"ט, התגייס לצה"ל, למד משפטים באוניברסיטה העברית, ושימש במשך שנים רבות כיועץ המשפטי של משרד הפנים. הקדיש את חייו לתיעוד תולדות בני עקיבא ולהנחלת זיכרון השואה לדורות הבאים. כיהן כיו"ר עמותת ותיקי בני עקיבא, נמנה על מקימי בית העדות והיה חבר בהנהלת הבית במשך כל שנות קיומו.

נפטר ב-ב' טבת תשס"ח (11 בדצמבר 2007).

בימים שבהם שורדי השואה הולכים ועוזבים אותנו, משימת שימור הזיכרון מקבלת משנה חשיבות.
אנו רואים במשימה זו שליחות, ויש לנו עוד כל כך הרבה מה לעשות.
לתרומה שלך יש השפעה מיידית וישירה על חינוך הדורות הבאים.
עזור לנו לספר את הסיפור.

תרום עכשיו

אודות בית העדות

בלבו של המושב הפסטורלי ניר גלים ניצב בית העדות, מוזיאון שואה אינטימי ומיוחד. בית העדות הוקם בראשית שנות התשעים הוא מהווה הגשמת חזונם וחלומם של קבוצת שורדי שואה שביקשו לספר את השואה מנקודת מבט אישית וערכית. בית העדות הוא בית עבורם עד היום, הם לוקחים בו חלק פעיל ומהווים עבורנו השראה ועמוד אש לפני המחנה. במוקד העשייה של בית העדות עומדת הפעילות החינוכית, מתוך תפיסה שהנחלת זיכרון השואה הנה חלק בלתי נפרד מעיצוב הזהות היהודית והישראלית. בואו אלינו לפגוש את סיפור השואה והתקומה מזווית שלא הכרתם. בית העדות - לבוא, לחוות, לזכור.

שעות פתיחה

ימים א'-ה': 16:00-8:30
ניתן לתאם פעילות גם לשעות הערב, ימי שישי ומוצ"ש. 
בערבי חג ובשבתות המוזאון סגור.

מידע למבקר

הפעילות מתקיימת במסגרת קבוצתית.
יחידים יצורפו לקבוצות קיימות.
כל הפעילות בתיאום מראש.