אליעזר שוימר

נולד בעיר בילקה (Billky) בצ'כוסלובקיה בשנת 1924. מגיל צעיר מאד נמשך לרעיון הציוני, והיה חבר ב"צעירי המזרחי" בעיירת הולדתו. בהיותו בן שלוש-עשרה הלך ללמוד בישיבת סעליש אצל האדמו"ר מספינקא, אותו הוא ראה כמורו ורבו עד יומו האחרון. שרד יחד עם אביו את המחנות אושוויץ, בוכנוולד וטרזינשטאט.

עם תום המלחמה נסע לעיירה קושיצה (Kosice) והצטרף אל חברי תנועת בני עקיבא. השתלב בפעילויות שונות במסגרת התנועה, ולאחר מכן נשלח לברטיסלבה (Bratislava) על מנת לנהל בה את מחלקת העליה.

עלה ארצה באנייה "תיאודור הרצל". מילא תפקידים ציבוריים רבים בתנועת הפועל המזרחי, ושימש כסמזכ"ל בנק המזרחי במשך שנים רבות.

היה "הרוח החיה" בקרב ותיקי בני עקיבא באירופה, ונמנה עם מקימי בית העדות.

בימים שבהם שורדי השואה הולכים ועוזבים אותנו, משימת שימור הזיכרון מקבלת משנה חשיבות.
אנו רואים במשימה זו שליחות, ויש לנו עוד כל כך הרבה מה לעשות.
לתרומה שלך יש השפעה מיידית וישירה על חינוך הדורות הבאים.
עזור לנו לספר את הסיפור.

תרום עכשיו

אודות בית העדות

בלבו של המושב הפסטורלי ניר גלים ניצב בית העדות, מוזיאון שואה אינטימי ומיוחד. בית העדות הוקם בראשית שנות התשעים הוא מהווה הגשמת חזונם וחלומם של קבוצת שורדי שואה שביקשו לספר את השואה מנקודת מבט אישית וערכית. בית העדות הוא בית עבורם עד היום, הם לוקחים בו חלק פעיל ומהווים עבורנו השראה ועמוד אש לפני המחנה. במוקד העשייה של בית העדות עומדת הפעילות החינוכית, מתוך תפיסה שהנחלת זיכרון השואה הנה חלק בלתי נפרד מעיצוב הזהות היהודית והישראלית. בואו אלינו לפגוש את סיפור השואה והתקומה מזווית שלא הכרתם. בית העדות - לבוא, לחוות, לזכור.

שעות פתיחה

ימים א'-ה': 16:00-8:30
ניתן לתאם פעילות גם לשעות הערב, ימי שישי ומוצ"ש. 
בערבי חג ובשבתות המוזאון סגור.

מידע למבקר

הפעילות מתקיימת במסגרת קבוצתית.
יחידים יצורפו לקבוצות קיימות.
כל הפעילות בתיאום מראש.