מאיר משה צבי פרידמן

נולד בהונגריה בשנת תרפ"ו 1925. לאחר פלישת הגרמנים להונגריה (מרס 1944) הובל עם הוריו לגטו קאששא (קושיצה - Kosice). משם הוברח יחד עם הוריו לדירת מסתור בבודפשט, שם מצא קשר עם תנועתו, בני עקיבא והצטרף לפעילות המחתרתית במסגרת זו. לאחר מכן שהה ב"בית הזכוכית"והשתתף בפעילות שם.

לאחר המלחמה הפך לאחד מפעילי התנועה הבולטים בהונגריה, תרם תרומה רבה לשיקומה בסניפים השונים ובהנהגת התנועה. כמו כן היה פעיל בחינוך ובעליית הנוער ובעלייה ב'. בדרכו ארצה התעכב כמה חודשים בוינה והיה מן המקימים מחדש את התנועה באוסטריה.

עלה ארצה בשנת 1950, למד בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, הוסמך למשפטים ולעריכת דין, ושימש בתפקידים בכירים במשרד האוצר ובחברות כלכליות ממשלתיות ואחרות.

הקדיש את עִתותיו ומרצו להנצחת קורות התנועה בהונגריה. שותף פעיל בהנהלת עמותת ותיקי בני עקיבא ובהקמת בית העדות.

בימים שבהם שורדי השואה הולכים ועוזבים אותנו, משימת שימור הזיכרון מקבלת משנה חשיבות.
אנו רואים במשימה זו שליחות, ויש לנו עוד כל כך הרבה מה לעשות.
לתרומה שלך יש השפעה מיידית וישירה על חינוך הדורות הבאים.
עזור לנו לספר את הסיפור.

תרום עכשיו

אודות בית העדות

בלבו של המושב הפסטורלי ניר גלים ניצב בית העדות, מוזיאון שואה אינטימי ומיוחד. בית העדות הוקם בראשית שנות התשעים הוא מהווה הגשמת חזונם וחלומם של קבוצת שורדי שואה שביקשו לספר את השואה מנקודת מבט אישית וערכית. בית העדות הוא בית עבורם עד היום, הם לוקחים בו חלק פעיל ומהווים עבורנו השראה ועמוד אש לפני המחנה. במוקד העשייה של בית העדות עומדת הפעילות החינוכית, מתוך תפיסה שהנחלת זיכרון השואה הנה חלק בלתי נפרד מעיצוב הזהות היהודית והישראלית. בואו אלינו לפגוש את סיפור השואה והתקומה מזווית שלא הכרתם. בית העדות - לבוא, לחוות, לזכור.

שעות פתיחה

ימים א'-ה': 16:00-8:30
ניתן לתאם פעילות גם לשעות הערב, ימי שישי ומוצ"ש. 
בערבי חג ובשבתות המוזאון סגור.

מידע למבקר

הפעילות מתקיימת במסגרת קבוצתית.
יחידים יצורפו לקבוצות קיימות.
כל הפעילות בתיאום מראש.