חדר הולוגרמות

המפגש הבלתי אמצעי של המבקרים עם שורד שואה המספר את סיפורו הוא חלק חשוב בפעילות אצלנו.
איש העדות מגיע אל בית העדות ומספר לנוער את סיפור ההישרדות שלו בשואה. הסיפור הוא תמיד עוצר נשימה ומרתק. לא פעם בתום העדות נשמעות מחיאות כפיים סוערות בכל רחבי הבית והתרגשות עצומה אופפת את המאזינים.

מכיוון שהעדים כבר מבוגרים ומתמעטים, חשבנו איך נוכל בכל זאת להמשיך להעניק לנוער את חוויית המפגש בדרך שתעניין אותם ותדבר ב"שפה" שלהם. וכך נולד פרויקט ההולוגרמות.

אנשי העדות צולמו בטכנולוגיה מיוחדת כשהם מספרים את סיפורם. אחר כך הומרו הצילומים להולוגרמות. ההולוגרמות מוקרנות בחדר צפייה מיוחד שהוקם לצורך הפרויקט. היה חשוב שהחדר יכניס את הצופים לאווירה הנכונה וינתק אותם מהמולת היומיום בחוץ. כך תוכנן החדר בצבעים, בתאורה ובעיצוב שיאפשר לצופים להיות מרוכזים בהולוגרמה.

קבוצות יוכלו מעתה לצפות בהולוגרמה של שורד שואה ולשמוע את סיפורו בטכנולוגיה החדישה ביותר.

בימים שבהם שורדי השואה הולכים ועוזבים אותנו, משימת שימור הזיכרון מקבלת משנה חשיבות.
אנו רואים במשימה זו שליחות, ויש לנו עוד כל כך הרבה מה לעשות.
לתרומה שלך יש השפעה מיידית וישירה על חינוך הדורות הבאים.
עזור לנו לספר את הסיפור.

תרום עכשיו

אודות בית העדות

בלבו של המושב הפסטורלי ניר גלים ניצב בית העדות, מוזיאון שואה אינטימי ומיוחד. בית העדות הוקם בראשית שנות התשעים הוא מהווה הגשמת חזונם וחלומם של קבוצת שורדי שואה שביקשו לספר את השואה מנקודת מבט אישית וערכית. בית העדות הוא בית עבורם עד היום, הם לוקחים בו חלק פעיל ומהווים עבורנו השראה ועמוד אש לפני המחנה. במוקד העשייה של בית העדות עומדת הפעילות החינוכית, מתוך תפיסה שהנחלת זיכרון השואה הנה חלק בלתי נפרד מעיצוב הזהות היהודית והישראלית. בואו אלינו לפגוש את סיפור השואה והתקומה מזווית שלא הכרתם. בית העדות - לבוא, לחוות, לזכור.

שעות פתיחה

ימים א'-ה': 16:00-8:30
ניתן לתאם פעילות גם לשעות הערב, ימי שישי ומוצ"ש. 
בערבי חג ובשבתות המוזאון סגור.

מידע למבקר

הפעילות מתקיימת במסגרת קבוצתית.
יחידים יצורפו לקבוצות קיימות.
כל הפעילות בתיאום מראש.